  • ALS81A471DB450
ALS81A471DB450
advertisement
Manufacturer No:
ALS81A471DB450
HK JDW NO:
417-ALS81A471DB450
Datasheet:
ALS81A471DB450
Description:
ALS81 470μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.417Dia 36.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81A471DB450
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    328mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Lifetime @ Temp
    6000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    202mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.8A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    7.1A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.520 64.00mm