  • ALS70H622NF450
ALS70H622NF450
advertisement
Manufacturer No:
ALS70H622NF450
HK JDW NO:
417-ALS70H622NF450
Description:
ALS70 6200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS70H622NF450
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    6200μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    37mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    25mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    15.6A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    22.2A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm