  • ALF40G222FP350
ALF40G222FP350
advertisement
Manufacturer No:
ALF40G222FP350
HK JDW NO:
417-ALF40G222FP350
Package:
Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Datasheet:
ALF40G222FP350
Description:
ALF40 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole, Press-Fit 1.772Dia 45.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
ALF40G222FP350
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    77mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.984 25.00mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    53mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    6.79A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    12.06A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    2200μF