  • ALD20G48N-L
ALD20G48N-L
advertisement
Manufacturer No:
ALD20G48N-L
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-ALD20G48N-L
Package:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet:
ALD20G48N-L
Description:
DC DC CONVERTER 2.5V 60W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALD20G48N-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/16 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Series
    ALD25 (60W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.90W x 0.35 H 33.0mmx22.9mmx8.9mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Power Rating
    50W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    20A