  • AK7DAF1-148.5000T2
AK7DAF1-148.5000T2
advertisement
Manufacturer No:
AK7DAF1-148.5000T2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AK7DAF1-148.5000T2
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 7866
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AK7DAF1-148.5000T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ClearClock™ AK7
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    148.5MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    27mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm