  • AIUR-06-820K
AIUR-06-820K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-06-820K
HK JDW NO:
5-AIUR-06-820K
Datasheet:
AIUR-06-820K
Description:
FIXED IND 82UH 2.2A 88 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-06-820K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-06
  • Size / Dimension
    0.500Dia 12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Shielding
    NO
  • Current Rating
    2.2A
  • Lead Pitch
    7.37mm
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    88mOhm Max
  • Max DC Current
    3.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    18.034mm
  • Height Seated (Max)
    0.710 18.03mm