  • AISC-1008HQ-39NJ-T
AISC-1008HQ-39NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1008HQ-39NJ-T
HK JDW NO:
5-AISC-1008HQ-39NJ-T
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1008HQ-39NJ-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-1008HQ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.102Lx0.083W 2.60mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    39nH
  • Test Frequency
    350MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q @ Freq
    75 @ 350MHz
  • Q Factor
    75
  • Height
    1.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm