  • AISC-0603HP-3N6B-T
AISC-0603HP-3N6B-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0603HP-3N6B-T
HK JDW NO:
5-AISC-0603HP-3N6B-T
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0603HP-3N6B-T
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-0603HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Current Rating
    1.7A
  • Inductance
    3.6nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    35mOhm Max
  • Max DC Current
    1.7A
  • Frequency - Self Resonant
    6.9GHz
  • Q @ Freq
    35 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    35
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    1.8034mm
  • Width
    1.12mm