  • AISC-0603HP-15NJ-T
AISC-0603HP-15NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0603HP-15NJ-T
HK JDW NO:
5-AISC-0603HP-15NJ-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 2640
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0603HP-15NJ-T
    Select All
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    85mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    38 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Q Factor
    38
  • Height
    1.02mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
  • Series
    AISC-0603HP
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±5%