  • AISC-0402HP-33NJ-T
AISC-0402HP-33NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0402HP-33NJ-T
HK JDW NO:
5-AISC-0402HP-33NJ-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 450000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0402HP-33NJ-T
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-0402HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    490mA
  • Current Rating
    490mA
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    320mOhm Max
  • Max DC Current
    490mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • Q @ Freq
    25 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    25
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm