  • AIAP-03-822K
AIAP-03-822K
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-03-822K
HK JDW NO:
5-AIAP-03-822K
Datasheet:
AIAP-03-822K
Description:
Fixed Inductors 8200uH 10% -40C +85C
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-03-822K
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Axial
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    AIAP-03
  • Size / Dimension
    0.449Diax0.902L 11.40mmx22.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    293mA
  • Inductance
    8.2mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.32Ohm Max
  • Max DC Current
    1A