  • AIAP-02-390K
AIAP-02-390K
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-02-390K
HK JDW NO:
5-AIAP-02-390K
Datasheet:
AIAP-02-390K
Description:
FIXED IND 39UH 2A 94 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-02-390K
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Axial
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    AIAP-02
  • Size / Dimension
    0.252Diax0.551L 6.40mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2A
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    94mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Self Resonant Frequency
    2MHz