  • AIAP-01-1R0K-T
AIAP-01-1R0K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-01-1R0K-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AIAP-01-1R0K-T
Package:
Axial
Datasheet:
AIAP-01-1R0K-T
Description:
INDUCTOR 1UH 10% 3300MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-01-1R0K-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    AIAP-01
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.360L 3.30mmx9.14mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3.3A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    3.3A
  • Frequency - Self Resonant
    190MHz