  • AHA475M50C12T
AHA475M50C12T
advertisement
Manufacturer No:
AHA475M50C12T
HK JDW NO:
192-AHA475M50C12T
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7μF Capacitor 20% 23mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
AHA475M50C12T
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn95Pb5)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2621
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    23mA
  • Tan Delta
    0.12
  • ESR
    42400 mΩ
  • Height
    6.5mm
  • Length
    5.4mm
  • Width
    5.3mm