  • AF164-JR-075R1L
AF164-JR-075R1L
advertisement
Manufacturer No:
AF164-JR-075R1L
HK JDW NO:
898-AF164-JR-075R1L
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
AF164-JR-075R1L
Step5Bar-code shipping tag
AF164-JR-075R1L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    AF164
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm