  • AF0402JR-071R5L
AF0402JR-071R5L
advertisement
Manufacturer No:
AF0402JR-071R5L
HK JDW NO:
898-AF0402JR-071R5L
Datasheet:
AF0402JR-071R5L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0402JR-071R5L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm