  • AF-PD5.00-2.00C3P72.00-12.00
AF-PD5.00-2.00C3P72.00-12.00
advertisement
Manufacturer No:
AF-PD5.00-2.00C3P72.00-12.00
HK JDW NO:
25-AF-PD5.00-2.00C3P72.00-12.00
Package:
Description:
FLEX HTR .007" W/O PSA +/- 10%
Step5Bar-code shipping tag
AF-PD5.00-2.00C3P72.00-12.00
  • Shape
    Circular
  • Resistance
    72Ohms
  • Lead Length
    12.000 304.80mm
  • Attachment Method
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Temperature - Peak
    302°F~392°F 150°C~200°C
  • Watt Density @ 12V
    100 mW/in2 ~ 20 W/in2
  • Diameter
    5.000 127.00mm