  • AF-PR5.00-1.00R1NP40.00-24.00
AF-PR5.00-1.00R1NP40.00-24.00
advertisement
Manufacturer No:
AF-PR5.00-1.00R1NP40.00-24.00
HK JDW NO:
25-AF-PR5.00-1.00R1NP40.00-24.00
Package:
Description:
FLEX HTR .007" W/O PSA +/- 10%
Step5Bar-code shipping tag
AF-PR5.00-1.00R1NP40.00-24.00
  • Shape
    Rectangular
  • Resistance
    40Ohms
  • Lead Length
    24.000 609.60mm
  • Temperature - Peak
    302°F~392°F 150°C~200°C
  • Watt Density @ 12V
    100 mW/in2 ~ 20 W/in2
  • Length
    5.000 127.00mm
  • Width
    1.000 25.40mm