  • ACOW-32.768KHZ-A
ACOW-32.768KHZ-A
advertisement
Manufacturer No:
ACOW-32.768KHZ-A
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACOW-32.768KHZ-A
Package:
Datasheet:
ACOW-32.768KHZ-A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACOW-32.768KHZ-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tube
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    20.2mm x 12.6mm x 8mm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Rise Time-Max
    30ns
  • Fall Time-Max
    30ns
  • Symmetry-Max
    40/60%
  • Oscillator Type
    HCMOS/TTL
  • Output Load
    5 LS TTL, 30 pF