  • ACOL-25.000MHZ-EK
ACOL-25.000MHZ-EK
advertisement
Manufacturer No:
ACOL-25.000MHZ-EK
HK JDW NO:
5-ACOL-25.000MHZ-EK
Datasheet:
ACOL-25.000MHZ-EK
Step5Bar-code shipping tag
ACOL-25.000MHZ-EK
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ACOL
  • Size / Dimension
    0.795Lx0.496W 20.20mmx12.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
    Crystal
  • Physical Dimension
    20.2mm x 12.6mm x 5.87mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    30mA
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm