  • ACM3225-102-2P-T001
ACM3225-102-2P-T001
advertisement
Manufacturer No:
ACM3225-102-2P-T001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM3225-102-2P-T001
Package:
1210 (3225 Metric), 4 Leads
Description:
Quantity:
In Stock : 13316
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM3225-102-2P-T001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), 4 Leads
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    ACM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    500mOhm
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    200mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    200mA
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    200mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Height
    2.3mm