  • AC1206KKX7R9BB334
AC1206KKX7R9BB334
advertisement
Manufacturer No:
AC1206KKX7R9BB334
HK JDW NO:
898-AC1206KKX7R9BB334
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AC1206KKX7R9BB334
Description:
AC 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8170
Step5Bar-code shipping tag
AC1206KKX7R9BB334
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AC
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Height
    950μm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm