  • AC1206JRNPO0BN182
AC1206JRNPO0BN182
advertisement
Manufacturer No:
AC1206JRNPO0BN182
HK JDW NO:
898-AC1206JRNPO0BN182
Datasheet:
AC1206JRNPO0BN182
Description:
AC 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AC1206JRNPO0BN182
    33 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1800pF
  • Height
    950μm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm