  • ABS10-32.768KHZ-9-T
ABS10-32.768KHZ-9-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS10-32.768KHZ-9-T
HK JDW NO:
5-ABS10-32.768KHZ-9-T
Package:
2-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
ABS10-32.768KHZ-9-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABS10
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.070W 4.90mmx1.80mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.8mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhms
  • Load Capacitance
    9pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    1.778mm