  • ABS07W-32.768KHZ-K-2-T
ABS07W-32.768KHZ-K-2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABS07W-32.768KHZ-K-2-T
HK JDW NO:
5-ABS07W-32.768KHZ-K-2-T
Description:
ABS07W Series 32.768 KHz ±20 ppm 3 pF -40°C to 125°C SMT Crystal
Step5Bar-code shipping tag
ABS07W-32.768KHZ-K-2-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ABS07W
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.5XH0.9 (mm)/L0.126XB0.059XH0.035 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    3pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    0.1 μW
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm