  • ABM7-18.432MHZ-D2Y-T
ABM7-18.432MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM7-18.432MHZ-D2Y-T
HK JDW NO:
5-ABM7-18.432MHZ-D2Y-T
Description:
Crystals 18.432MHz 20ppm 18pF -40C+85C
Step5Bar-code shipping tag
ABM7-18.432MHZ-D2Y-T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.002%
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    3.5mm
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Insulation Resistance
    500MOhm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.5052mm