  • FC-135R 32.7680KA-A
FC-135R 32.7680KA-A
advertisement
Manufacturer No:
FC-135R 32.7680KA-A
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FC-135R 32.7680KA-A
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
FC-135R 32.7680KA-A datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 15422
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FC-135R 32.7680KA-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    FC-135R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    3.2MM X 1.5MM X 0.8MM
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    0.5 µW
  • Aging
    3 PPM/FIRST YEAR
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm