  • ABM2-36.000MHZ-D4YF-T
ABM2-36.000MHZ-D4YF-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM2-36.000MHZ-D4YF-T
HK JDW NO:
5-ABM2-36.000MHZ-D4YF-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 36.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM2-36.000MHZ-D4YF-T
  • Frequency
    36MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.6002mm
  • Height Seated (Max)
    0.081 1.80mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    4.4958mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABM2
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.177W 8.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    0.003%
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C