  • ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
HK JDW NO:
5-ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 90
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ABM2-24.576MHZ-D4Y-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ABM2
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.177W 8.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e4
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    4.5mm
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    1.6002mm
  • Height Seated (Max)
    0.081 1.80mm