  • ABM3B-12.000MHZ-B2-T
ABM3B-12.000MHZ-B2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3B-12.000MHZ-B2-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ABM3B-12.000MHZ-B2-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABM3B-12.000MHZ-B2-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    1.442906g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM3B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    1.5A
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Output Current
    1.5A
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Min Input Voltage
    7V
  • Dropout Voltage
    2V
  • Series Resistance
    70Ohm
  • Nominal Output Voltage
    5V
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2004mm