  • ABL-7.3728MHZ-B4Y-T
ABL-7.3728MHZ-B4Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABL-7.3728MHZ-B4Y-T
HK JDW NO:
5-ABL-7.3728MHZ-B4Y-T
Package:
HC-49/US
Step5Bar-code shipping tag
ABL-7.3728MHZ-B4Y-T
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ABL
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    7.3728MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    5.0038mm