  • ABL-20.000MHZ-B2
ABL-20.000MHZ-B2
advertisement
Manufacturer No:
ABL-20.000MHZ-B2
HK JDW NO:
5-ABL-20.000MHZ-B2
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ABL-20.000MHZ-B2
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ABL-20.000MHZ-B2
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ABL
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    40Ohm
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    5mm