  • AA057VF02
AA057VF02
advertisement
Manufacturer No:
AA057VF02
HK JDW NO:
440-AA057VF02
Package:
Datasheet:
AA057VF02
Description:
LCD 5.7" TFT VGA WHT LED TRANSM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA057VF02
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to AA057VF02.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2008
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel, 18-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    115.20mm W x 86.40mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.18mm Wx0.18mm H