  • AA-150-24-22-00-00
AA-150-24-22-00-00
advertisement
Manufacturer No:
AA-150-24-22-00-00
HK JDW NO:
478-AA-150-24-22-00-00
Package:
Description:
Thermoelectric Assemblies 143W 7.9A 48degC
Step5Bar-code shipping tag
AA-150-24-22-00-00
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    11.0lbs 5.0kg
  • Operating Temperature
    -10°C~48°C
  • Published
    2001
  • Series
    PowerCool
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    48°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage
    24V
  • Current
    7.9A
  • Dimensions - Overall
    300mm L x 153mm W x 166.4mm H
  • Power - Cooling
    143W
  • Heat Transfer Type
    Air to Air
  • Fan Location
    Cold Side / Warm Side
  • Power Input
    190W