  • AA-060-12-22-00-00
AA-060-12-22-00-00
advertisement
Manufacturer No:
AA-060-12-22-00-00
HK JDW NO:
478-AA-060-12-22-00-00
Package:
Description:
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 6.2A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA-060-12-22-00-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    5.5lbs 2.5kg
  • Operating Temperature
    -10°C~51°C
  • Published
    2010
  • Series
    PowerCool
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    51°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage
    12V
  • Current
    6.2A
  • Dimensions - Overall
    230mm L x 122mm W x 146.2mm H
  • Power - Cooling
    58W
  • Heat Transfer Type
    Air to Air
  • Fan Location
    Cold Side / Warm Side
  • Power Input
    74W