  • A82-20100
A82-20100
advertisement
Manufacturer No:
A82-20100
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-A82-20100
Package:
Datasheet:
A82-20100
Description:
1PH CURR XFMR 4-20MA OUTPUT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A82-20100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to A82-20100.
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Frequency
    40Hz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Output Current
    20mA
  • Frequency Range
    40Hz~1kHz
  • Input Current
    100A
  • Height Seated (Max)
    2.657 67.50mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    3.740Lx0.787W 95.00mmx20.00mm