  • A82-20500
A82-20500
advertisement
Manufacturer No:
A82-20500
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-A82-20500
Package:
Datasheet:
A82-20500
Description:
CURR TRANSFORMER 500A 4-20MA DC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A82-20500
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to A82-20500.
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.596lb 270.34g
  • Packaging
    Bag
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    3.740Lx0.787W 95.00mmx20.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Frequency
    40Hz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Output Current
    20mA
  • Frequency Range
    40Hz~1kHz
  • Input Current
    500A
  • Height Seated (Max)
    2.657 67.50mm