  • A72MF0047AA00K
A72MF0047AA00K
advertisement
Manufacturer No:
A72MF0047AA00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A72MF0047AA00K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
47pF Film Capacitor 10% Axial 400V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A72MF0047AA00K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    160V