A2F200M3F-1PQ208
A2F200M3F-1PQ208
523-A2F200M3F-1PQ208
208-BFQFP
0°C~85°C TJ 208 Pin A2F200 System On ChipSmartFusion? Series MCU - 22, FPGA - 66 I/O
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on ARM? Cortex?-M3 core processor(s).
A core processor ARM? Cortex?-M3 is used to build this SoC.Package 208-BFQFP is assigned to this system on a chip by the manufacturer.With 64KB RAM implemented, this SoC chip provides reliable operation.Using the MCU, FPGA technique, this SoC design's internal architecture is simple.In the SmartFusion? series, this system on chip SoC is included.It is expected that this SoC meaning will operate at 0°C~85°C TJ on average.Taking note of the fact that this SoC security combines ProASIC?3 FPGA, 200K Gates, 4608 D-Flip-Flops is important.It comes in a state-of-the-art Tray package.Total I/Os on this SoC part are MCU - 22, FPGA - 66.The flash size of the SoC meaning is 256KB.Searching A2F200 will yield system on chips with similar specs and purposes.In this wireless SoC, the frequency is set to 100MHz.There is no doubt that the SoC meaning is based on the core architecture of ARM.In this computer SoC, there are 208 pins.It just takes 0°C for the SoC computing to start up, and that is all it needs.85°C is the designing maximum operating temperature of this SoC system on chip.