  • A22RL-TAT111M
A22RL-TAT111M
advertisement
Manufacturer No:
A22RL-TAT111M
HK JDW NO:
607-A22RL-TAT111M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A22RL-TAT111M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A22RL
  • Published
    2015
  • Feature
    Voltage Reduction Lighting
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    DPST-NO/NC
  • Switch Function
    On-Mom, Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Blue
  • Illumination Voltage (Nominal)
    110VAC