  • A22RL-TA12A10M
A22RL-TA12A10M
advertisement
Manufacturer No:
A22RL-TA12A10M
HK JDW NO:
607-A22RL-TA12A10M
Package:
Datasheet:
A22RL-TA12A10M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A22RL-TA12A10M
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    A22RL
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia