  • A22NL-MPA-TWA-G101-WD
A22NL-MPA-TWA-G101-WD
advertisement
Manufacturer No:
A22NL-MPA-TWA-G101-WD
HK JDW NO:
607-A22NL-MPA-TWA-G101-WD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A22NL-MPA-TWA-G101-WD
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -25°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A22NL
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC 8A DC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    DPST-NO
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    100V~120VAC