  • A1P35S12M3-F
A1P35S12M3-F
advertisement
Manufacturer No:
A1P35S12M3-F
HK JDW NO:
761-A1P35S12M3-F
Datasheet:
A1P35S12M3-F
Description:
IGBT MOD 1200V 35A 250W ACEPACK1
Step5Bar-code shipping tag
A1P35S12M3-F
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    A1P35S12
  • Power - Max
    250W
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    35A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 35A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    2154pF @ 25V