  • A-16.000-18
A-16.000-18
advertisement
Manufacturer No:
A-16.000-18
Manufacturer:
Raltron
HK JDW NO:
653-A-16.000-18
Package:
Datasheet:
A-16.000-18
Description:
A-16.000-18 datasheet pdf and Crystals product details from Raltron stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A-16.000-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%