  • 9T04021A6490BBHF3
9T04021A6490BBHF3
advertisement
Manufacturer No:
9T04021A6490BBHF3
HK JDW NO:
898-9T04021A6490BBHF3
Datasheet:
9T04021A6490BBHF3
Step5Bar-code shipping tag
9T04021A6490BBHF3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    649Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm