  • 9T04021A1002BAHF3
9T04021A1002BAHF3
advertisement
Manufacturer No:
9T04021A1002BAHF3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9T04021A1002BAHF3
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
9T04021A1002BAHF3
Description:
RT Series, Thin Film, 10kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9T04021A1002BAHF3
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RT
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • Length
    1mm