  • 96FD25-S300-INB
96FD25-S300-INB
advertisement
Manufacturer No:
96FD25-S300-INB
HK JDW NO:
18-96FD25-S300-INB
Package:
Datasheet:
96FD25-S300-INB
Description:
SSD 300GB 2.5" MLC SATAIII 5/12V
Step5Bar-code shipping tag
96FD25-S300-INB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2.54oz 72g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Series
    DC S3500
  • Size / Dimension
    100.45mmx69.85mmx7.00mm
    SATA III
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V 12V
  • Max Current Rating
    1A
  • Memory Size
    300GB
  • Memory Type
    FLASH - NAND (MLC)
  • Current - Max
    1A