  • 96FD25-S160-INB
96FD25-S160-INB
advertisement
Manufacturer No:
96FD25-S160-INB
HK JDW NO:
18-96FD25-S160-INB
Package:
Datasheet:
96FD25-S160-INB
Description:
SSD 160GB 2.5" MLC SATAIII 5/12V
Step5Bar-code shipping tag
96FD25-S160-INB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    2.47oz 70.38g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Series
    DC S3500
  • Size / Dimension
    100.45mmx69.85mmx7.00mm
    SATA III
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V 12V
  • Max Current Rating
    1A
  • Memory Size
    160GB
  • Memory Type
    FLASH - NAND (MLC)
  • Current - Max
    1A