  • 947D451K122BLMSN
947D451K122BLMSN
advertisement
Manufacturer No:
947D451K122BLMSN
HK JDW NO:
192-947D451K122BLMSN
Datasheet:
947D451K122BLMSN
Description:
947D 450μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.2kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D451K122BLMSN
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    BINDING POST
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Published
    2013
  • Series
    947D
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    450μF
  • Voltage - Rated DC
    1.2kV
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    45mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.8mOhm
  • Lead Spacing
    1.772 45.00mm
  • Diameter
    90mm
  • Height Seated (Max)
    6.417 163.00mm