  • 947D211K132AFGSN
947D211K132AFGSN
advertisement
Manufacturer No:
947D211K132AFGSN
HK JDW NO:
192-947D211K132AFGSN
Datasheet:
947D211K132AFGSN
Description:
947D 210μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.3kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D211K132AFGSN
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    BINDING POST
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    947D
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    210μF
  • Voltage - Rated DC
    1.3kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    32.004mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.7mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1300V
  • Diameter
    85mm
  • Height Seated (Max)
    4.449 113.00mm